دانلود(تحقیق درباره ی تاریخچه ی ماکارونی)

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان .تحقیق درباره ی تاریخچه ی ماکارونی. هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید ./ماکارونی,تاریخچه ی ماکارونی,انواع ماکارونی/تحقیق درباره ی تاریخچه ی ماکارونی|1757698|ape35011613|

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 7 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ماكاروني يكي از فراورده هاي مهم گندم است كه توليد آن را به چيني ها نسبت داده اند و مورخين عقيده دارند كه اين محصول در قرن 13 ميلادي توسط ماركوپولو به اروپا و از آن جا به ساير كشور ها رفته است در حال حاضر ماكاروني يكي از فراورده هاي پرمصرف در بسياري از كشور هاي اروپايي است.

مصرف سالانه مردم كشور ايتاليا ساليانه 32 كيلو گرم ، آلمان 12 كيلو گرم ، آمريكا و فرانسه و پرتقال 6 كيلو گرم است.انواع پاستا با نام رايج ماكاروني سالهاست كه وارد برنامه غذايي مردم كشور ما هم شده تا جايي كه يكي از غذاهاي محبوب كودكان ما گرديده است .اولين كارگاه توليد ماكاروني در سال 1316 با ظرفيت اندكي آغاز بكار كرد اما در حال حاضر تعداد واحدهاي توليد ماكاروني به رقمي نزديك 700 مي رسد كه ظرفيتي متجاوز از 500 هزار تن در سال دارند .ماكاروني از نظر تكنولوژي جزء فراورده هايي به نام pasta (پاستا) كه شامل : Spaghetti (اسپاگتي) ،Vermicelle (ورميشل)،لازانيا ،noodle (نودل) و راويولي مي باشد .اختلاف اين فراورده ها در شكل و حالت فيزيكي آنها است . به طور كلي انواع مختلف ماكاروني را به دو دسته تقسيم مي كنند :

1)انواع ماكاروني بلند long goods شامل :

الف) ماكاروني مطلق : لوله اي ، بلند ، ميان خالي با جدار صاف يا شيار دار.

ب) noodle يا رشته فرنگي ،رشته آشي : بلند ، ميان پر تخت و پهن .

ج) Spaghetti : بلند ، ميان پر

د) Vermicelle : بلند ، ميله اي ، نازك ، گاه پيچيده شده به صورت كلاف كه ممكن است رشته هاي آن مستقيم ،مارپيچ و پيچيده باشد.